مقالات

اصلاح طرح لبخند
21 تیر 99 / توسط admin-parsiairanpour / در

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند یکی از روش هایی است که امروزه خیلی به آن توجه می شود.  در کلینیک دکتر پارسیا ایران پور طرح لبخند به صورت حرفه ای انجام می شود.  یک دندانپزشک کار بلد باید بتواند کامپوزیت ونیر یا لمینت ها را مطابق با ظاهر فرد طراحی نموده.  و اصلاح طرح لبخند را تکمیل کرد. به طور کلی طرح لبخند مردانه دارای مواردی است.

تفاوت لبخند مردانه و زنانه  

طرح لبخند مردانه  دارای زوایای خطی می باشد. که مستقیم بوده و دندان های مستطیل شکل مناسب چهره قرار داده می شود.  اما در طرح لبخند زنانه تفاوت هایی وجود دارد. دندان ها گرد تر هستند و زوایا کامل تر هستند.

اصلاح طرح لبخند

 

کاربرد لبخند زیبا برای مردان

اکثر مردان  قصد دارند از لبخند خود برای موفقیت در کسب و کار  و روابط اجتماعی خود و برای افزایش اعتماد به نفس بهره بگیرند.  این در حالی است که در خانم ها  روی جذابیت و زیبایی لبخند تاکید می شود.  و در واقع در اصطلاح طرح لبخند تغییراتی در جوانب دندان نظیر طول دندان ها عرض آنها نسبت به یکدیگر و نسبت به زوایای صورت انجام می شود. همانطور که در موارد بالا ذکر شد طرح لبخند مردانه و طرح لبخند زنانه در مواردی با یکدیگر متفاوت هستند:

  • خط لب فوقانی
  • خط لب پایینی
  • شکل دندان

خط لب فوقانی

موضوعی که در مورد خط لب فوقانی وجود دارد لثه مراجعه کننده است.  که اکثر اقایان از اینکه هنگام خندیدن لثه انها مشخص می شود راضی نیستند.  یک لبخند لثه ای را می توان  با جراحی لثه ترمیم کرد. و در مواردی نیز برای اصلاح طرح لبخند لثه ای می توان از ارتودنسی استفاده کرد.

خط لب پایینی

مواردی که در ارتباط با خط لب پایینی مورد توجه است این است که طول دندانها قابل مشاهده است.

اصلاح طرح لبخند

شکل صورت

شکل صورت که منظور چاق و لاغر بودن صورت است که طبق این موضوع باید دندان های بلند و نازک  را برای صورت های لاغر و دندان عریض و کوتاه تر را برای صورت های عریض و کوتاه در نظر گرفت.

انواع روش های اصلاح طرح لبخند مردانه

برای اصلاح طرح لبخند مردانه ممکن است نیاز به چند عمل زیبایی و ترمیمی می باشد. که با بهری گیری از آنها  می توان به لبخند مطلوب  و مورد نظر رسید.

این اعمال می توانند شامل:

  • کشیدن دندان های از دست رفته
  • ایمپلنت یا بریج
  • جرم گیری
  • لیفت لثه
  • استفاده از کامپوزیت و لمینت
  • و در مواردی ارتودنسی

 

کامپوزیت ونیر دندان

کامپوزیت ونیر دندان برای دندان های آسیب دیده  شکسته لب پر شده و ترک خورده و دندان هایی که دچار تغییر رنگ شده اند بسیار مناسب است.  و با کامپوزیت ترمیم می شوند. و لبخندی زیبا به شما هدیه می دهند.

درمان کامپوزیت در چند جلسه صورت می گیرد؟

کامپوزیت به علت طول درمان کوتاه تر از لحاظ زمانی که معمولا در یک جلسه 1 الی 2 ساعته انجام می شود. برای آقایان بسیار جالب توجه می باشد. اما این نکته حایز اهمیت است که همیشه درمان کامپوزیت از لحاظ درمانی و زیبایی ارجح نمی باشد.

اصلاح طرح لبخند

بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها

بلیجینگ درمانی مناسب برای افرادی است که دندان های آنها بر اثر استفاده از دخانیات تغییر رنگ داده است.  و در برخی بدرنگی های ژنتیکی دندان ها را نیز برطرف می کند و دندان های سفید و زیبا به شما هدیه می کند.

 

لمینت سرامیکی دندان

لمینت دندان سرامیک با ضخامت نازک است که طبق قالبگیری بیمار متناسب با شکل و ویزگی های دندانی هر شخص به صورت منحصر به فرد ساخته می شود.

رنگ لمینت چگونه انتخاب می گردد؟

در ساخت لمینت های سرامیکی از موادی با رنگ طبیعی و هم رنگ دندان  استفاده می شود.  لمینت را در بخش رویی دندان  متصل می کنند تا مواردی از قبیل ظاهر رنگ و اندازه و طول دندان را تغییر دهد و برای فرد لبخند زیبا ایجاد کند.

ارتودنسی

دندانپزشک می تواند به کمک ارتودنسی اصلاح طرح لبخند را انجام دهد.  ارتودنسی دندان های کج روی هم رفته و نا مرتب را اصلاح می کند و انهارا به جای درست هدایت میکند.  در این روش دندانپزشک از براکت برای حرکت دندان ها و صاف کردن انها استفاده می کند.

ایمپلنت

ایمپلنت دندان جایگزین ریشه های دندان می شود.  ایمپلنت دندان جایگزینی برای پروتز ها بریج است که دندان ها تراشیده می شوند.  هدف اصلی از معرفی درمان ایمپلنت این است که هیچ دندانی به خاطر پایه بریج تراشیده نشود و از بین نرود.

 

به طور کلی هر بیمار که شرایط کشیدن دندان را داشته باشد می توان کاندید مناسبی برای کاشت ایمپلنت باشد. در مقاله های بعدی به طور کلی به ساختار و درمان ایمپلنت می پردازیم.

بریج دندان

بریج یکی از راه هابرای پر کردن جای خالی دندان است.

اصلاح طرح لبخند با روش کامپوزیت

همانطور که گفته شد کامپوزیت برای اصلاح شکل و رنگ و ظاهر دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از تکنیک های پیشرفته  در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی اصلاح طرح لبخند مردانه با استفاده از کامپوزیت است.

مزایای کامپوزیت

کامپوزیت ونیر مثل لمینت دندان نیاز به قالبگیری و ارسال آن به لابراتور ندارد و از نظر هزینه هم بسیار مناسب تر از لمینت است و آسیب نیز به دندان نمی رساند.

اقدامات پیش از کامپوزیت ونیر برای اصلاح طرح لبخند مردانه

اگر دندان ها نیاز به عصب کشی پر کردن و جرم گیری داشته باشند. اول باید آنها را درمان نمود. و سپس کامپوزیت را جایگزاری نمود.

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند یکی از روش هایی است که امروزه خیلی به آن توجه می شود.

نظر شما چیست ؟

عضو آکادمی دندانپزشکان زیبایی اروپا EAED
FA نسخه فارسیAR نسخه عربی