مقالات

طرح لبخند یا لبخند هالیوودی چیست؟
28 آبان 99 / توسط admin-parsiairanpour / در

طرح لبخند یا لبخند هالیوودی چیست؟

لبخند هالیوودی چیست؟

لبخند هالیوودی شامل تغییر ساختار کلی لبخند است. به عنوان مثال تغییر ساختار کلی پروتزهای دو فک با استفاده از ونیر و ایمپلنت هاست. لبخند هالییودی شامل قرار دادن لمینت یا کامپوزیت بر روی تمامی دندان ها یا دندان های قابل مشاهده است. رنگ بلیچ در چهار طبقه بندی سایه یک الی چهار تقسیم می شود. رنگ یک شفاف ترین و رنگ چهار تیره ترین ولی کاملا سفید می باشد. تشخیص رنگ میان این چهار طبقه بندی بسیار مشکل و در معرض نور بسیار زیاد مشخص می شود. از طرفی دیگر بعضی از بیماران خواهان زردی طبیعی دندان می باشند. این دسته بندی جز لبخند هالیوودی به حساب نمی آیند چون لبخند هالییودی بسیار سفید و شفاف است.

لبخند هالییودی

انچه که به عنوان اصلاح طرح لبخند مطرح شده است شامل هر نوع درمان دندان به منظور زیبایی است.

انچه که به عنوان اصلاح طرح لبخند مطرح شده است شامل هر نوع درمان دندان به منظور زیبایی است. متقاضیان ابتدا باید نزد دندانپزشک رفته تا دندان هایشان را معاینه کند. پوسیدگی دندان با معاینه آناتئومی دندان لثه و فک بررسی می شود تا مشکلات دهان و دندان بیمار مشخص شود. اگر لثه خونریزی و عفونت های کوچک و عمیق داشته باشد درمان آنها در اولویت خواهد بود.

روکش دندان فقط برای طرح لبخند کاربرد ندارد و دارای کاربرد های بسیاری است که طبق تشخیص دندانپزشک به کار می رود. در ابتدا باید پوسیدگی دندان ها رفع شود. ترمیم دندان پوسیده باید اولین اقدام باشد. چرا که پوسیدگی یک دندان سبب می شود تا دندان های دیگر نیز آسیب ببینند. هرچه زودتر پوسیدگی دندان رفع شود هزینه کمتری برای درمان محتمل می شوید.

لبخند هالییودی با استفاده از ونیر ها

یک لبخند هالییودی سفید بدون نقص با ونیر زمانی بوجود می آید که بیمار بطور کلی از دندان های سالمی برخوردار باشد. تمامی سلبریتی ها از طریق این روش به لبخند هالیوودی دست می یابند. در بیشتر مواقع اکثر افراد خواهان لبخند هالیوودی هستند اما از سلامت دندان های خود مطلع نیستند. یا اینکه دندان هایشان مرتب نیست و حتی در بعضی مواقع دندان کافی برای پوشش ونیر ندارند.

در کلینیک دندانپزشکی دکتر پارسیا ایران پور ما از بوجود آوردن لبخند هالیوودی برای شما بسیار لذت میبریم. در کلینیک ما  از ونیر که کم خطر ترین روش برای تغییر کلی لبخند شما هست استفاده می کنیم.

مزایای طرح لبخند:

ترمیم لثه پیش از درمان دندان برای متقاضیان اهمیت دارد. البته لازم به ذکر است که هر شخصی کاندید درمان زیبایی نیست. طرح لبخند باید با هماهنگی خطوط لثه ای باشد. لبخندی زیبا و فریبنده است که خطوط لثه هم راستا و قرینه باشد. چرا که در این درمان قرمزی لثه بیش از حد معمولی به چشم می آید. عدم تناسب و قرینه نبودن لثه ها زیبایی لبخند را خدشه دار می کند. بنابراین خطوط لثه ای شما در طرح لبخند اهمیت دارد.

 

 

 

نظر شما چیست ؟

عضو آکادمی دندانپزشکان زیبایی اروپا EAED
FA نسخه فارسیAR نسخه عربی