مقالات

لمینت سرامیکی دندان چیست؟
31 شهریور 99 / توسط admin-parsiairanpour / در

لمینت سرامیکی دندان چیست؟

لمینت سرامیکی دندان چیست؟

لمینت سرامیکی دندان یکی از پر طرفدار ترین روش های اصلاح طرح لبخند است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این درمان عیوب ظاهری دندان را بر طرف می کند و در مدت زمان کوتاه به شما لبخند زیبا هدیه می دهد. با روش درمان لمینت دندان عیوب ظاهری دندان برطرف می شود. دکتر پارسیا ایرانپور طی دو الی سه جلسه دندان های شما را لمینت می کند و می توانید از داشتن لبخند زیبا لذت ببرید. شایان ذکر است که درمان لمینت در مطب دکتر پارسیا ایرانپور دندانپزشک زیبایی در اهواز با مهارت و سابقه کار طولانی مدت به بهترین روش و با کیفیت ترین مواد در محیطی استریل در مان های ایمپلنت دندان لمینت دندان بلیچینگ دندان و عصب کشی دندان در اهواز انجام می شود.

چرا دندان ها را لمینت می کنیم؟

در طول زندگی هر فرد ممکن است اتفاق هایی رخ دهد که ظاهر دندان ها را از حالت مطلوب خارج کند. اتفاقاتی از قبیل ضربه به دندان ها در حین تصادف یا بازی ورزشی شکستن یا لب پر شدن دندان تغییراتی در شکل و رنگ دندان ها به دلیل عدم رعایت بهداشت یا استفاده از دخانیات و … رخ دهد. البته بعضی از افراد به صورت ژنتیکی  دارای دندان های زرد رنگ هستند. لمینت دندان این عیوب را بر طرف می کند.

کدام معایب دندان را می توان با لمینت اصلاح نمود:

 • کجی دندانم ها
 • ترک روی دندان ها
 • بد رنگی دندان ها
 • شکستگی دندان ها و …

آیا لمینت به دندان آسیب می زند؟

لامینت دندان هیچ آسیبی به دندان وارد می کند. دکتر پارسیا ایرانپور در اهواز دندان های شما را به بهترین و به روز ترین روش انجام می دهد تا از داشتن دندان هایی درخشان لذت ببرید.

با کمک لمینت کامپوزیتی چه اصلاحاتی روی دندان انجام می شود؟

 • اصلاح رنگ دندان
 • اصلاح روابط کلی دندان ها
 • اصلاح جایگاه دندان
 • اصلاح کجی دندان ها
 • اصلاح شکستگی و ترک های روی دندان

انواع لمینت های دندان:

 1. لمینت سرامیکی
 2. لمینت کامپوزیتی

دکتر پارسیا ایرانپور دندانپزشک زیبایی در اهواز بیان می کند که لمینت سرامیکی در 2 الی 3 جلسه انجام می شود. جلسه اول قالبگیری دندان ها صورت می گیرد. جلسه دوم بعد از ساخته شدن لمینت ها توسط لابراتوار تشکیل می شود. که در این جلسه لمینت ها روی دندان چسب می شوند. و درمان لمینت پایان می پذیرد.  برای درمان لمینت سرامیکی نیاز است نیم میل از سطح مینای دندان تراش بخورد.

لامینت کامپوزیتی:

دکتر پارسیا ایرانپور دندانپزشک زیبایی در روش لمینت کامپوزیتی در کلینیک دندانپزشکی در اهواز را انجام می دهد. لمینت کامپوزیتی در طی یک جلسه انجام می شود. در روش لمینت کامپوزیتی می توان اندازه و فرم دندان ها را انتخاب کرد. طیف رنگ لممینت کامپوزیتی و لمینت سرامیکی گسترده است و با توجه به سلیقه مراجعه کننده انتخاب می گردد.

لمینت سرامیکی:

در این روش نیاز است نیم میل از سطح روی مینای دندان تراش بخورد.

مزیت لامینت سرامیکی نسبت به کامپوزیت:

لمینت ها درخشندگی بیشتر ی دارند و عمر آنها نیز بیشتر است. رنگ پذیری و لب پریدگی در لمینت صورت نمی پذیرد. و لازم به ذکر است که طیف رنگ لمینت سرامیکی گسترده تر است.

در مورد لمینت ها همانطور که گفته شد انواع مختلف لمینت عبارت اند از:

لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی و لومینیرز. هزینه های هر یک از این درمان ها متفاوت است. یکی از مواردی که به طول عمر لمینت ها کمک می کند رعایت نکات بهداشتی است. علاوه بر رعایت نکات بهداشتی مراقبت های دیگر مانند گاز نگرفتن مواد غذایی سفت مانند آجیل و … خود داری کنید.

ماندگاری لمینت سرامیکی

روش کار و نصب لمینت ها نیز مواردی است که به ماندگاری لمینت ها منجر می شود. اگر دندانپزشک مجرب را برای لمینت انتخاب کنید به بهترین شکل برای شما در مان لمینت سرامیکی انجام خواهد شد.

نظر شما چیست ؟

عضو آکادمی دندانپزشکان زیبایی اروپا EAED
FA نسخه فارسیAR نسخه عربی