مقالات

تصویر پیدا نشد
08 مهر 99 / توسط admin-parsiairanpour / در ,

ایمپلنت دندان یا بریج دندان کدام روش بهتر است؟

ایمپلنت دندان یا بریج کدام یک بهتر است؟

ایمپلنت دندان و بریج هر دو روشی هستند که برای پر کردن جای خالی دندان استفاده می شوند. هر دو درمان بسیار حساس هستند. پس اگر قصد انجام ایمپلنت یا بریج دندان خود را دارید بهترین دندانپزشک زیبایی اهواز را انتخاب کنید.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

یکی از مهمترین مزایا ایمپلنت نسبت به بریج سالم ماندن دندان دیگر است.

درمان بریج دندان چگونه انجام می گردد؟

در بریج دندان  دندان های سالم طرفین ناحیه فاقد دندان به عنوان پایه و پشتیبان عمل می کنند به این صورت که دندان های طرفین بریج تراشیده می شوند و روکش می شوند. تا به شکل پل برای دندان از دست رفته مورد استفاده قرار بگیرند. هر کدام مزایا  و معایب خود را دارد. قبل از درمان باید روش مناسب برای دندان ها را به کمک  دندانپزشک انتخاب کنید.

تفاوت ایمپلنت و بریج دندان در چیست؟

یکی از مهمترین مزایای ایمپلنت نسبت به بریج دندان این است که دندان ها کناری سالم می مانند. اما در بریج دندان از دندان کناری به عنوان پایه و پشتیبان استفاده می شود. به این صورت که دندان های طرفین فاقد دندان تراشیده می شوند و روکش می شوند. تا به شکل پل اتصال در محل فاقد دندان عمل کنند. ولی در ایمپلنت  آسیبی به دندان های دیگر نمی رسد. در بعضی مواقع یک دندان هم به عنوان پایه استفاده می شود.

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

در صورتی نگهداری درست و رعایت نکات بهداشتی به راحتی می توانید از ایمپلنت تا پایان عمر خود استفاده کنید. البته در بعضی مواقع به صورت دوره ای جهت تنظیم ایمپلنت  دندان خود باید به متخصص ایمپلنت دندان خود مراجعه کنید تا زمانی که از آنها مراقبت صحیص کنید  ایمپلنت دندان برای شما ماندگار است.

مواردی که باعث افزایش طول عمر ایمپلنت می گردد:

  • مراقبت بهداشتی مانند کشیدن نخ دندان و مسواک  زدن روزانه
  • مراجعه به دندانپزشک هر 6 ماه یک بار
  • از جویدن یا گاز گرفتن چیزهای سخت مانند نوک قلم یا مداد و باز کردن بسته ها با دندان خود داری کنید.

دندانپزشک شما در کار گذاشتن ایمپلنت دندان چقدر ماهر است؟

ایمپلنت کم عارضه ترین جایگزین دندان در دنیای امروز دندانپزشکی است. طول عمر ایمپلنت دندان نسبت به سایر جایگزین های دندان بیشتر است.

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

طول عمر ایمپلنت دندان در صو.رت رعایت دستورالعمل های مراقبت از ایمپلنت دندان بیش از 30 سال است و حتی می تواند دائمی باشد.

 

طول عمر ایمپلنت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

درست مانند طول عمر دندان های طبیعی که به عوامل متعددی بستگی دارند.این عوامل شامل موارد زیر است:

  • بهداشت دهان و دندان
  • مراجعه منظم به متخصص ایمپلنت دندان
  • بستگی دارد به برخی عوامل کلینیکی مانند مهارت و تجریه متخصص ایمپلنت دندان و همچنین به نوع ایمپلنت بستگی دارد.

مزایای ایمپنت دندان

بعد از دست دادن دندان حتما باید سریعا جایگزینی برای دندان از دست رفته گذاشته شود. تا مشکلاتی مثل کج شدن دندان های اطراف و عدم خوب جویدن غذا پیش نیاید. یکی از مزایای ایمپلنت دندان این است که بلافاصله بعد از از دست دادن دندان  می توان از ایمپلنت دندان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته ستفاده کرد.

سایز ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در سایزها و طول ها و انواع مختلفی وجود دارد. دکتر متخصص با توجه به موقعیت دندان ها تصمیم می گیرد که کدام نوع از ایمپلنت برای بیمار مناسب است.

نظر شما چیست ؟

عضو آکادمی دندانپزشکان زیبایی اروپا EAED
FA نسخه فارسیAR نسخه عربی